Vitaj na webe tímu SONET

„Nothing's true, everything's permitted“ - Altaïr Ibn-La'Ahad

Úvod

Vitajte na webovej prezentačnej stránke tímu číslo 14. Jedná sa o predmet tímový projekt, organizovaný na FIIT STU v Bratislave. Názov nášho tímu je SONET, kedže aj veršov v sonete je 14 a myslíme si, že náš vývoj sa podobá vývoju deja v literárnej dráme. Venujeme sa téme : Vnorený systém pre zabezpečený zber dát

Cieľ projektu

Cieľom projektu je vytvorenie prototypu pre komplexný systém, ktorý bude schopný zbierať dáta z rôznych druhov bytových meračov (studená, teplá voda a pod.) a následne zozbierané dáta vizualizovať. Dôležité je klásť dôraz na spoľahlivosť, odolnosť, výdrž a bezpečnosť. Systém by mal byť energeticky autonómny. Prenos dát bude realizovaný bezdrôtovo a ako zdroj energie budú pravdepodobne využité Peltierové články.

Tím

Sme päťčlenný tím ľudí, zaujímajúcich sa o praktické veci, no máme aj zmysel pre humor a umelecké veci. Väčšina tímu študovala odbor internetové technológie na FIIT STU, kde ich (pokiaľ sa tým nezaujímali dovtedy) tieto veci oslovili. Vzhľadom k tomu, že dvaja členovia tímu pracujú v oblasti tvorby systémov, ktoré riadia prístup, platby, ďalší v oblasti zdravotníctva, chopili sme sa iniciatívy v tom spoločnými silami vybudovať niečo čoho sa dá dotknúť. Znalostný záber tímu nie je úzky, či už sa jedná o web, server, databázu, 3D grafiku alebo IoT zariadenie. Cielene sme pri výbere projektu šli po tejto téme, kedže sme sa chceli popasovať s náročnými požiadavkami na tento projekt a zlepšiť situáciu aj v tejto oblasti.
 • Generic placeholder image
  Vladimír Kunštár
  Product Owner

  Má vlastnú firmu IFY s.r.o. , viedol už tímový projekt Breyslet, a okrem záľuby v tehcnike sa rád venuje turistike.

 • Generic placeholder image
  Maroš Čergeť
  Scrum-master and SW architect

  Vo voľnom čase sa venuje 3D Grafike a historickému šermu. V minulosti sa venoval klasickému spevu a divadlu.

 • Generic placeholder image
  Vladimír Bachan
  Hardware architect, Consultant

  Medzi jeho záľuby patrí jazda na štvorkolke. V minulosti sa aktívne venoval opravovaniu hardvéru.

 • Generic placeholder image
  Tomáš Zátka
  Server manager, Communication engineer

  Medzi jeho záľuby patrí programovanie a gaming. Má rad turistiku, rybárčenie či iné aktivity v prírode. V minulosti sa venoval bojovému umenie Aikidu. Medzi jeho obľúbené športy patrí lyžovanie.

 • Generic placeholder image
  Ľudovít Popelka
  Full-Stack developer, Database architect

  Nadšenec pre učenie cudzích jazykov, ktorý sa najlepšie cíti v medzinárodnom prostredí. Miluje spoznávanie nových kultúr.

 • Generic placeholder image
  Veronika Čípelová
  Documentation manager, Webdesign helper

  Medzi jej záľuby patrí cestovanie, spoznávanie prírody a spôsobov akými sa dá žiť ekologicky. Má rada umenie a poriadok.