Investičný portál
INVEST
O projekte

O projekte

Čo robíme?

Investment Portal bude poskytovať používateľom informácie pre podporu rozhodovania sa o investíciách do rôznych investičných a finančných produktov. Systém taktiež umožní vyhodnocovanie predchádzajúcich investícií z rôznych pohľadov. Klienti budú môcť pre prístup k Investment Portalu používať webové rozhranie, ale aj mobilné aplikácie pre iOS a Android.

Prečo to robíme?

Investovanie do finančných produktov sa v poslednej dobe výrazne približuje aj bežným používateľom. Pre investovanie s potenciálom zisku je potrebné správne vyhodnotiť čo najväčšie množstvo dostupných údajov, čo čoraz viac zabezpečujú automatizované mechanizmy, čím do istej miery nahrádzajú investičných poradcov.

Big picture

Navrhnúť vhodnú a funkčnú architektúru systému
Vytvoriť dashboard s prehľadom o portfóliach a aktuálnych udalostiach
Možnosť pozrieť si a manažovať portfólio
Help sekcia pre používateľov
Navrhnúť a položiť základy pre správu používateľov
Spoločne utvoriť funkčný a dobrý tím

Ako napredujeme

 • Set-up šprint

  Podarilo sa nám rozbehať potrebné tools ako JIRA, BitBucket, Confluence... Spisujeme metodiky a učíme sa nové technológie.

 • Nultý šprint

  Vo viacerých iteráciach vznikol dizajn pre prvú časť portálu. Navrhla sa základná kostra architektúri. Objavili sme viacero problémov v doterajšom návrhu a aj v tímovej komunikácii.

 • Prvý šprint

  Prerobili sme dizajn dashboardu. Aktívnejšie a precíznejšie komunikovali s product owners. Rozbehávali sme už naprogramovanú časť backendu. Objavovali sme naše pôvodné chyby rozhodnutia a nedorozumenia, kroré sme ba konci šprintu vyriešili a pokúsili sa začať ďalší bez chýb.

 • Druhý šprint

  Vytvorili kumulatívny graf portfólií a spojili ho s vzorovými dátami. Preprogamovali sme back end. Narážali sme ešte na zopár chýb v komunikácií a problém s nájdením si spoločného času. Absolvovali sme mentorig, ktorý nám pomohol ujasniť si v tíme základné nastavenia komunikácie a riešenia problémov.

 • Tretí šprint

  Prešli sme na Angular 5 a novú verziu témy. Integrovli sme Redux do Angularu a prerobili existujúce dáta. Vytvorili sme dizajn pre list portfólií na dashboarde a začali s implementáciou prihlásenia a registrácie.

 • Štvrtý šprint

  Dokončovali sme registráciu a login. Pracovali sme na liste portfólií na dashboarde. Celkovo sme pociťovali nedostatok času zo známych dôvodov konca semestra. Preto sa ešte snažíme v tejto dobre dokončiť, čo sme chceli, aby sme uzavreli rozrobené veci.

 • Regeneračný šprint

  Slávime Vianoce a prežívame pokojné chvíle v kruhu rodiny. Snažíme sa nemyslieť toľko na školu a celkom sa nám to aj darí. Prajeme pekné sviatky. Váš tím YSTAD.

 • Piaty šprint

  Strávili sme spolu týždeň v škole. Najprv sme sa venovali refactoringu a následne začali stavať na obnovenej aplikácii. Pridali sme zoznam portfólií a začali robiť na detailoch portfólia. Za týždeň intenzivnej práce sa nám podarilo spraviť naozaj veľa. My a dúfame aj naši PO sú spokojní.

 • Šiesty šprint

  Vytorili sme POC použitia Kapacitora v kombinácii s Kafkou a Telegrafom. Vytvorili sme detail portfólia, zoznam positions a trades. Pridali sme moznost pridávať a upravovať trades.

 • Siedmy šprint

  Podarilo sa nám rozbehať Kapacitor. Pracovali sme aj na full-text vyhľadávaní. Opravili sme chyby na frontende a našli zopár ďalších. Celkovo sa zlepšila stability aplikácie. Napísali sme viaceré testovacie prípady.

 • Ôsmy šprint

  Spojazdnili sme základnú socketovú komunikáciu. Vytvorili sme jednoduchý full-text search. Opravili niekoľko chýb na frontende a našli funkčnú knižnicu na step-by-step tutoriál. Tvorili sme veci potrebné pre účasť na TP CUP. V neposlednom rade sme si cez sviatky oddýchli.

 • Deviaty šprint

  Venovali sme sa web-socketovej komunikácii a full-text search. Vytvorili sme step-by-step tutoriál pre lajckých používateľov na oboznámenie sa s aplikáciou. Zapracovali sme viacero dizajnových zmien pre lepší používateľský zážitok. Na záver sme úspešne odprezentovali náš projekt na TP CUP.

Tím

Prehľad členov nášho tímu

Ing. Karol Rástočný, PhD.

Vedúci tímu

Ing. Slavomír Maťašovský

Product owner

Ing. Slavomír Bača

Product owner

Bc. Tomáš Gábrš

Manažér úloh

Bc. Martina Halajová

Manažérka dokumentov a zdrojov

Bc. Martin Hauskrecht

Manažér konfigurácií systému & Scrum master

Bc. Lukáš Meňhert

Manažér zmien a kvality kódu

Bc. Filip Mrocek

Manažér kontroli verzií

Bc. Michal Staškovan

Manažér dizajnu

Bc. Filip Súkeník

Manažér funkcionality systému

Dokumenty

Prehľad dokumentov dostupných na stiahnutie

Zápisnice

Názov Dátum Autor
Zápisnica č.1 27.9.2017 Tomáš Gábrš
Zápisnica č.2 4.10.2017 Lukáš Meňhert
Zápisnica č.3 11.10.2017 Michal Staškovan
Zápisnica č.4 18.10.2017 Filip Súkeník
Zápisnica č.5 25.10.2017 Martina Halajová
Zápisnica č.6 31.10.2017 Martin Hauskrecht
Zápisnica č.7 8.11.2017 Filip Súkeník
Zápisnica č.8 15.11.2017 Filip Mrocek
Zápisnica č.9 22.11.2017 Michal Staškovan
Zápisnica č.10 29.11.2017 Martina Halajová
Zápisnica č.11 6.12.2017 Filip Súkeník
Zápisnica č.12 13.12.2017 Lukáš Meňhert
Zápisnica č.13 16.2.2018 Martin Hauskrecht
Zápisnica č.14 23.2.2018 Lukáš Meňhert
Zápisnica č.15 2.3.2018 Filip Súkeník
Zápisnica č.16 9.3.2018 Michal Staškovan
Zápisnica č.17 16.3.2018 Tomáš Gábrš
Zápisnica č.18 23.3.2018 Martina Halajová
Zápisnica č.19 6.4.2018 Martin Hauskrecht
Zápisnica č.20 13.4.2018 Filip Súkeník

Kontakt

Kontaktujte nás na tim05[at]googlegroups.com