Stručný návod na prácu s wiki

Z RoboCupTP wiki

Prejsť na: navigácia, hľadanie

Táto wiki je založená na softvéri MediaWiki, dokumentácia tohto softvéru sa preto vzťahuje aj na ňu. Editor obsahuje lištu s nástrojmi, ktoré uľahčujú používanie najbežnejších prvkov.

Obsah

Nahrávanie súborov

Súbory sa môžu priložiť buď nahratím na wiki (viď nižšie), alebo uploadnutím na virtuálny stroj tímu a pripojením externého odkazu (štvrtá položka v paneli nástrojov).

Podpisy a timestampy

Na stránke Požiadavky a otázky je vhodné k vlastným komentárom pridať aj svoje meno s časom úpravy, to sa automaticky spraví použitím ~~~~

Čas poslednej úpravy

Na hlavnú stránku a iné stránky, ktoré slúžia ako zbierky linkov, je vhodné k niektorým linkom pridať aj čas ich poslednej úpravy, toto sa dá spraviť automaticky vložením

({{#ask: [[Názov stránky]] |?Modification date#MEDIAWIKI = |mainlabel=-}})

Tento čas sa bude automaticky updatovať na aktuálnu hodnotu.

Toto je vhodné používať skôr na stránky ktoré sa často menia, na ostatné stačí značka NEW

TODO: Momentálne je tam zobrazený čas v UTC, treba to nejak nastaviť aby to zobrazovalo v lokálnom časovom pásme.

Diskusia

Na stránke Požiadavky a otázky je pre príspevky, ktoré majú formát diskusie (t.j. jeden príspevok je odpoveďou na iný príspevok) potrebné používať príslušné úrovne odsadenia. Toto sa dosahuje znakom dvojbodky na začiatku riadku.

Príklad:

Text prvej úrovne

:Text druhej úrovne

::Text tretej úrovne

Výsledok:

Text prvej úrovne

Text druhej úrovne
Text tretej úrovne

Všetky príspevky by mali tiež byť podpísané.

Značky

Pre upútanie pozornosti na dôležitý alebo nový dokument je možné označiť link na neho červeným textom. K tomuto bolo vytvorených niekoľko šablón. Značky NEW by mali byť odstránené po uplynnutí celého šprintu od ich pridania.

Šablóny pre značky

  • {{New}} - NEW
  • {{Important}} - DÔLEŽITÉ
  • {{Todo}} - TODO:

Vypnutie obsahu

Ak stránka obsahuje viacero nadpisov rôznych úrovní, automaticky sa na jej vrchu vygeneruje obsah s linkami na jednotlivé časti. Toto môže byť nevhodné pre krátke stránky, kde každá sekcia obsahuje len veľmi málo textu. V takom prípade sa to dá vypnúť vložením textu __NOTOC__ na začiatok kódu stránky.

Ďalšie bežné činnosti

  • Úprava bočného menu - treba upraviť stránku MediaWiki:Sidebar
  • Nahratie súboru/obrázku - Špeciálne:NahranieSúboru, na nahraný súbor sa potom odkazuje ako na normálnu stránku, napr. [[Súbor:World_model.png]]
  • Vytvorenie novej stránky - napísať názov vľavo do "hľadať", kliknúť na "Ísť na"
Osobné nástroje