8A (Team Osema) Simulátor modelu správania sa v jazyku VHDL  

Zadanie
Tím
Plán projektu
Zápisy
Úlohy
Dokumentácia
Odkazy

Zápis zo stretnutia č. 2

Miesto stretnutia: FEI STU
Softvérové štúdium
Dátum a čas: 23. októbra 2001, 14:30
Pedagóg: Ing. Katarína Jelemenská, CSc.
Prítomní členovia tímu: Bc. Miriam Ašverusová
Bc. Martin Bôbik
Bc. Marián Havlíček
Bc. Ivan Malich
Bc. Norbert Ördög
Vypracoval: Bc. Marián Havlíček


Téma stretnutia:

  1. Prezentácia výsledkov práce za uplynulý týždeň
  2. Konkretizácia požiadaviek na systém a diskusia k tejto téme


Opis stretnutia:

K bodu č.1.
Každý člen tímu prezentoval výsledky svojej práce.
Martin Bôbik najskôr prezentoval programový plán tímu. K tomuto programu boli výhrady, pretože bol málo konkrétny, najmä pred prvým kontrolným bodom. Ďalej prezentoval analýzu kompilátorov a simulátorov jazyka VHDL, pričom vychádzal z prác spracovávaných na FEI STU.
Marián Havlíček informoval o komerčných VHDL systémoch, aké funkcie poskytujú a čo sa dá prípadne vylepšiť. V rámci diskusie sa prišlo k záveru, že implementovaný systém nemá podporovať grafický vstup, a teda nie je potrebné implementovať žiadny editor VHDL kódu.
Ivan Malich informoval o riešení podobných projektov vo svete a o možnom použití určitých ich častí v našom systéme. Výsledok jeho analýzy je veľmi pozitívny, pretože existuje vela už odladených modulov vhodných pre náš projekt.
Norbert Ördög nás informoval o svojom postupe na príprave web prezentácie. Kvôli problémom s prístupom na sever, táto prezentácia ešte nebola nainštalovaná a preto sme si ju nemohli pozrieť.
Miriam Ašverusová vytvorila z posledného stretnutia zápisnicu. Jej ďalšou úlohou bolo vytvoriť návrh vzhľadu formulárov pre dokumentáciu a vzhľad celej dokumentácie. Kvôli zabudnutej diskete však predvedené neboli.

K bodu č. 2.
Začala sa diskusia, pri ktorej členovia tímu predkladali rôzne návrhy, čo by systém mal obsahovať a čo nie je potrebné implementovať. Z tejto diskusie vznikla základná (a zatiaľ ešte nezáväzná) špecifikácia systému: systém by mal byť úplne modulárny, čo znamená, že kompilátor, simulátor aj interpreter simulačných výsledkov budú úplne samostatné moduly s definovaným rozhraním; systém by mal byť vytvorený v sieťovej verzii; funkčne vychádzať z Active VHDL a urobiť jadro, ktoré podporuje základné funkcie a na ktorom by sa dalo v budúcnosti stavať. V závere bolo konštatované, že tím sa musí znova stretnúť a prediskutovať, aké požiadavky budú implementované.


Úlohy do ďalšieho stretnutia:

Zodpovedná osoba Úloha
N. Ördög Nainštalovanie a aktualizácia web prezentácie.
M. Bôbik Dokončenie analýzy školských riešení a príprava návrhu.
M. Havlíček Syntax jazyka VHDL.
I. Malich Analýza existujúcich modulov a ich prípadné použitie.
M. Ašverusová Vytvorenie šablóny pre zápisnicu.


 
 
[ Zadanie | Tím | Plán projektu | Zápisy | Úlohy | Dokumentácia | Odkazy ] Nobody expects the Spanish Inquisition!