Temporálne komprimovaný míting a.k.a. dosť krátke stretko

Chceťe veďeť prečo bolo toto stretnuťje krátke? Ševo oďišjeu do senátu po asi polhoďiňe. Rješili sme teda veci ako, troška problemovje načítavaňja dát, ale Ďetko to opraviu. Potom sme sa pochválili, že vlastňe už všetko je spraveňje  a je potreba veci do polnoci komitnúť a uzavrjeť táski v Redmajňe. To abi sme testovať mohli už tentok tíždeň

S láskou Štúr Luďevít

Posted in Uncategorized | Comments Off

19. marec

Dnes sme nezacinali novy sprint ale sme sa dohodli ze najneskor do stvrtka (22.3.2012) musia byt vsetky rozpracovane ulohy dokoncene. Potom budeme projekt nasadzovat na server a integrovat so systemom ALEF. Vsetci clenovia timu budu potom vytvarat dokumentaciu aplikacie a pouzivatelsku prirucku, ktora je nevyhnutna k tomu aby sa dal produkt realne pouzivat.

Posted in Uncategorized | Leave a comment

12. Marec

Miesto: Softvérové štúdio

Čas: pondelok 12. Marca 2012 11:00

Kto: všetci

Čo: dobežali sme šprint a vyštartovali neoddýchnutí do ďalšieho

Adrenalín v tíme stúpa s blížiacim sa termínom dokončenia projektu a integrácie s Alef-om. Termíny sú neúprosné a my sa snažíme zefektívniť našu službu a odstraňovať chyby, ktoré máme, či už logické, alebo z chybného návrhu. Všetci sa už nevieme dočkať, kedy sa to všetko skončí.

 

Posted in Uncategorized | Comments Off

8. December – ukončovanie

Miesto: Softvérové štúdio, tentokrát nie pri tabuli

Čas: štvrtok 8. Decembra 2011 12:00

Kto: všetci

Čo: dobežali sme posledný šprint

Poznámky: Prešli sme si úlohy z posledného stretnutia, ktoré sme splnili všetky, až na par dfetailov. Ale stále máme úlohy z minulých šprintov, ktoré sme nesplnili, že Ľudo? Najbližší štvrtok robíme prezentáciu a odovzdávame dokumentáciu vo forme zakladača, jestli se nepletu.

Zápis zo stretnutia číslo 10

Posted in Uncategorized | Comments Off

10. November – začiatok tretieho šprintu

Miesto: Softvérové štúdio, stále pri tabuli

Čas: štvrtok 10. Novembra 2011 12:00

Kto: všetci

Čo: dobežali sme (či snažili sme sa) druhý šprint a naplánovali sme tretí

Poznámky: Prešli sme si úlohy z minulých šprintov a zistili sme že stále nič nestíhame. Tak sme si spravili “refaktorovací šprint”. Pomeníme štruktúru projektu tak aby bola kompatibilná s navrhovaným plugin – systémom, prejdeme si kód a upraceme ho, prezrieme a skritizujeme dátový model, a budeme dufať že tentoraz to už všetko pekne stihneme.

Zapis zo stretnutia:
Coming Soon…

Posted in Uncategorized | Comments Off

13. Oktober – Začiatok šprintu

Miesto: Softvérové štúdio, tá časť kde je tabuľa

Čas: štvrtok 13. Októbra roku pána 2011 o  12:00 SELČ

Kto: všetci

Čo: bežali sme… náš prvý šprint

Poznámky: Sadli sme  si a hrali karty. Miso nam ukazoval/hovoril o roznych taskoch a my sme k nim priradzovali pocet man-hours podla uvazenia. Padali 100vky, ?niky, nekonecna aj polhodinky. To chvilu trvalo, ale netusili sme, ze tie tasky budeme este delit do subtaskov. Pri tom sme vela komunikovali, samozrejme kedze ideme SCRUMom a musime komunikovat. Medzi sebou a PO, ktorym je Miso.

Zapis_z_2_stretnutia

Posted in Oficialne stretnutia | Comments Off

10. október – Neoficiálne stretnutie – prezentácie

Stretli sme sa 10. októbra na cca hoďku na D3ojke. Spravili sme si prezentácie na témy ako bolo dohodnuté na predchádzajúcom stretnutí. Čiže Ľudo začal bľabotať o content-based odporúčaní. Potom Mišo hapkal, keď hovoril o kolaboratívnom a hybridnom odporúčaní. Ďalej Detko sa zajakával, pri prezentácii o skupinovom odporúčaní. Celé to zabil Ševo, keď račkoval počas prezentovania user modelov. Príklad skvelého marketingového štýlu nám zas predviedol Igor so svojou úžasnou prezentáciou jedinečných JUnit testov plných skvelých výhod. Škoda len že pri tom koktal. Stretneme sa vo štvrtok a začneme šprint, takže brainsotrmujme itemy do backlogu. Do skakavenia priatelia.

 

Posted in Neoficialne stretnutia, Stretnutia | Comments Off

6. Oktober – 1. oficiálne stretnutie

V softvérovom štúdiu si Mišo vyskúšal aké to je viesť stretnutie. Skontrolovali sme úlohy. Porozprávali o tom,  čo vlastne budeme vytvárať a čo si máme naštudovať. Ustanovili sme (bolo nám povedané), že robíme webservice metodikou SCRUM. Hlasovali sme za implementačný jazyk, z ktorého víťazne vyšla Java + Ruby v Eclipse a Redmine spolu s Githubom. Ďalej si spravíme prezentácie v pondelok, také 5 minútové, aby sme sa dostali do problematiky. Neskôr sme začali kresliť dátovy model, ktorý nám objasnil, čo to vlastne robíme. Ševo kreslil na tabuľu a všetci sme mu do toho kibicovali. Maťo to dá všetko pekne do diagramov. Matej Č upraví túto stránku a Matej M pripraví PostgreSQL na serveri, nech môžeme začať vyvíjať. Eta vsjo.

Zapis_z_druheho_stretnutia

Posted in Oficialne stretnutia | Comments Off

29. september – 1. neoficiálne stretnutie

Stretli sme sa kdesi na 3tom poschodí D-bloku. Keď budem vedieť uploadovat fajly, tak pridám aj zápis zo stretnutia.

Zapis_z_prveho_stretnutia

Posted in Neoficialne stretnutia | Comments Off