Vitajte na stránkach teamu "LOST"

"Do tretice všetko dobré!"

     Táto stránka vznikla v rámci predmetu Tvorba softvérového systému v tíme na fakulte informatiky a informačných technológií v Bratislave.


Stratení v katakombách?

labyrint.jpg, 67kB      Pamätáte si, ako vždy začína každý semester? Zistíte si, aký je váš rozvrh, no v ňom sú záhadne zakódované čísla miestností, v ktorých máte cvičenia. A ako dlho vám trvá, kým nájdete miestnosť, v ktorej sa nachádza váš vedúci? A ako zistíte, kedy má váš prednášajúci konzultačné hodiny? Alebo ktorý cvičiaci má v danej miestnosti cvičenie hneď po vás?


way.jpg, 28kB      Toto je len pár z mnohých problémov. Ich riešenie momentálne spočíva v tom, že si musíte otvoriť ten správny informačný zdroj a v ňom informáciu nájsť a aj tak vám nakoniec nikto nepovie, kde je miestnosť BX04. Nebolo by to krásne, keby ste jednoducho počítaču zadali číslo miestnosti alebo meno človeka a on vás k nemu virtuálne zaviedol? A čo tak keby to všetko fungovalo, až budeme mať novú budovu FIIT?


Dáme Vám pomocnú ruku

way02.jpg, 7,6kB      Náš tím sa rozhodol vyriešiť práve tento zaujímavý problém implementovaním 3D modelu budovy. Vzhľadom na skutočnosť, že sa v podnájme na FEIke študenti dlho neohrejú a za oknami sa im stavia nová budova, bude to práve model novej budovy FIIT.
     Je pre nás veľmi motivujúce, že projekt by po dokončení nebol len niekde odložený a zabudnutý. Určite veža zvedavých študentov, pedagógov a pracovníkov fakulty by si radi vyskúšali aspoň virtuálnu prechádzku po ešte nedokončenej budove fakulty. A nakoniec, možnosť jeho reálneho nasadenia a využívania v novej budove FIIT je pre nás postačujúcou motiváciou samo o sebe.Posted  |  November 5 2009