Slovenská technická univerzita v Bratislave
Fakulta elektrotechniky a informatiky
Katedra informatiky a výpočtovej techniky
  Con4U    tímový projekt študentov inžinierskeho štúdia odboru informatika
· dokumenty · o tíme · plán · úlohy · úvod · zápisy ·
  [o tíme]
  • Peter Kósa (kosa@decef.elf.stuba.sk)
  • Peter Lopeň (lopenpet@decef.elf.stuba.sk)
  • Richard Richter (virgo@fornax.sk)
  • Róbert Trebula (trebular@decef.elf.stuba.sk)
  • Ján Zázrivec (zazrivec@decef.elf.stuba.sk)

Peter Kósa ovláda programovacie jazyky C/C++, Pascal, Perl, Lisp, Prolog a Basic, ako aj prácu v prostredí Visual C++ (MFC). Ide o zdatného programátora, pričom jeho doménou je operačný systém Windows 9x. Disponuje skúsenosťami s tímovým projektom z roku 1999/2000. Jeho záverečným projektom bolo prepracovanie knižnice TINY do grafického prostredia s využitím MFC.

Peter Lopeň ovláda jazyky C/C++, Lisp, Pascal a Prolog, pričom programuje ako pod Unix, tak aj pod Windows. V rámci záverečného projektu sa oboznámil s technológiu COM/DCOM a získal skúsenosti s prácou v tíme. Popri štúdiu sa venuje vývoju aplikácií v prostredí Microsoft Visual C++.

Richard Richter programuje v jazykoch Java, C/C++, Pascal, Lisp a Prolog. Jeho doménou je Unix, pričom intenzívne používa aj shell-skripty. Vo svojom záverečnom projekte sa venoval objektovému operačnému systému. Má pracovné skúsenosti s prácou v tíme na projekte distribuovanej aplikácie (Java) s webovským rozhraním (JSP), kde spoznal aj technológie CORBA, JMS, JDBC a ďalšie najmä javovské technológie.

Róbert Trebula aktívne používa programovacie jazyky C/C++, Pascal, Perl, Lisp a Prolog. Má veľké skúsenosti s administráciou unixových strojov, ako aj s programovaním v prostredí Unixu. Zaoberal sa aj programovaním na strane web-servera (perl/CGI, PHP/SQL), ako aj sieťových aplikácií (TCP, HTTP). Vo svojom záverečnom projekte sa venoval vizualizácii RBAC politík. V súčasnosti pracuje popri štúdiu ako systémový administrátor.

Ján Zázrivec má skúsenosti s programovaním v jazykoch C/C++, PHP, Pascal, Lisp a Prolog, pričom preferuje programovanie v prostredí Unixu, ktoré veľmi dobre pozná. Jeho záverečný projekt sa venoval problematike rozpoznávania vzorov pomocou neurónových sietí. Momentálne pracuje popri štúdiu ako programátor, pričom sa venuje portovaniu aplikácií z prostredia Windows na Linux.