Stretnutie č. 6
Tím č. 5
Dátum: 23. 11. 1999
Čas: 10:00
Miesto: Softvérové štúdio 1 (d07b)
Študenti: M. Makula, T. Milička, I. Noris, B. Vasilovčík, K. Vlasko
Vedúci projektu: M. Bieliková


Téma stretnutia (podľa harmonogramu): Návrh prototypu vybraných častí

Vyhodnotenie úloh z predchádzajúceho stretnutia:
  1. Tomáš priniesol upravený preberací protokol, ktorý odovzdala Karolovi.
  2. Tomáš nám taktiež prezentoval ním navrhnutú štruktúru formulárov resp. rozhrania medzi používateľom a systémom.
  3. Boris, Maťo a Karol vytvorili prvé verzie prototypov.

Priebeh stretnutia:
  1. K Tomášom navrhnutej štruktúre sa vyjadrili všetci účastníci stretnutia, pričom sme do nej zahrnuli nové časti. Upravená verzia rozhrania sa nachádza v prílohe k stretnutiu. Pri diskusii sa vyskytli nejasnosti a preto sme rozhodli, že dotazy na lekárov budeme posielať prostredníctvom M. Bielikovej emailom.
  2. Druhý kontrolný bod odovzdania dokumentácie bude o dva týždne a preto sme diskutovali o chybách a vylepšeniach v dokumentácii. Rozhodli sme, že nebudeme opravovať chyby v už odovzdanej časti dokumentácie, ale sa sústredíme na vývoj prototypu a tvorbu nových častí dokumentácie. K druhému kontrolnému bodu budeme musieť vytvoriť okrem prototypu, aj jeho dokumentáciu (formou používateľskej príručky) a vyjadrenie sa k posudku druhého tímu.
  3. Boris, Maťo a Karol prezentovali svoje skúsenosti s vývojovými prostrediami Visual C++ resp. Visual Basic formou prezentácie prvých verzií prototypov rozhrania. Boris vytvoril program s rozhraním pre prezeranie a modifikovanie ECCO formátu. Táto verzia programu už bola schopná importovať údajový súbor ECCO 3.2 do vnútorných údajových štruktúr. Maťo prezentoval verziu rozhrania pokrývajúcu oblasť práce nad lokálnou databázou a čiastočne rozhranie pre posielanie údajov z lokálnej do centrálnej databázy. Karol vytvoril program schopný načítavať údaje z databázy, pričom sa sústredil na oblasť normatívnych hodnôt. Dohodli sme sa že budeme vytvárať iba jednu verziu prototypu, ktorá bude vychádzať z Borisovho programu. Dokumentácia k prototypu nebude mať tvar používateľskej príručky, ale namiesto nej vytvoríme elektronický ‘help‘, pričom dôvody tohoto rozhodnutia podrobne opíšeme vo výslednej dokumentácii.
  4. M. Bieliková nás oboznámila s bodovým ohodnotením našej činnosti do prvého kontrolného bodu. Výhrady k dokumentácii boli najmä k časti analýza súčasného stavu, pričom sa úroveň hodnotenia pohybovala v rozmedzí 90% – 95%. WWW stránka projektu ako aj posudok k dokumentácií druhého tímu bol hodnotený na 100%.

Úlohy do ďalšieho stretnutia:
  1. Boris – pokračovať vo vývoji prototypu rozhrania systému – sústrediť sa na chýbajúce rozhrania a funkcie
  2. Karol – vytvoriť časť prototypu, zaoberajúcu sa normatívnymi hodnotami
  3. Tomáš – návrh chýbajúcich formulárov, a zrozumiteľnosť rozhrania
  4. Ivan – vytvoriť prvú verziu elektronickej nápovedy (‘helpu‘) .
  5. Maťo – vytvoriť dokumentáciu k prototypu
  6. Všetci – upraviť tabuľky časov strávených pri práci na projekte do jednotnej štruktúry opísanej v zápise č.5

Pozn: Úlohy nemusia byť kompletne splnené do budúceho týždňa, jedná sa skôr o oblasť, za ktorú sú jednotliví študenti zodpovedný.

Vypracoval: Matej Makula